Saule Raše Gal As Ir Nesveika

Jie užsiima medžiokle ir žvejyba. Pagrindines gyvenvietes: Belušia Guba , Rogaciovas. Šaltojo karo metu Naujojoje Žemeje vyko branduoliniai bandymai. Paskutinis bandomasis branduolinis užtaisas susprogdintas m. Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos. Vikiteka: Naujoji Žeme – vaizdine ir garsine medžiaga. Kategorija : Naujoji Žeme. Vardu sritys Straipsnis Aptarimas. Žiureti Skaityti Keisti Keisti vikiteksta Istorija.

Tarptautine teise. Europos Sajungos teise.

Susije straipsniai Susije keitimai Specialieji puslapiai Nuolatine nuoroda Puslapio informacija Cituoti straipsni Vikiduomenys irašas. Kitos teises knygos. Konstitucine teise. Tarptautine teise. Europos Sajungos teise. Baudžiamoji teise. Administracine teise. Teise, bendrieji dalykai. Kitos medicinos knygos. Visuomenes sveikata, Mefro. Klinikine medicina. Medicina, bendrieji dalykai. Kitos technologiju mokslu knygos. Energetika ir termoinžinerija. Aplinkos inžinerija ir kraštotvarka.

Istorija, archeologija. Komunikacija, informacija.

Transporto inžinerija. Statybos inžinerija. Elektros ir elektronikos inžinerija. Kitos humanitariniu mokslu knygos. Istorija, archeologija. Komunikacija, informacija. Rinktines knygos apie Lietuva. Atlyginimas už mažosios bendrijos iregistravima – kaip atidaryti mazaja bendrija euro. Žymos: bendrijamažojimažoji bendrijaMB. Mažoji bendrija – tai puiki smulkaus verslo forma laisvesniam startui. Sužinokite kaip atidaryti MB, kokie yra MB mokesciai, susipažinkite su MB apskaita bei visais mažosios bendrijos privalumais ir trukumais.

Pradedant versla, o ypac smulku versla, tikrai nera butina visuomet steigti imone. Šiais laikais, pasinaudojus kitomis, butent smulkiam verslui skirtomis verslo formomis, planuojamo verslo pradžia gali buti žymiai paprastesne ir lengvesne. Viena iš tokiu verslo formu – tai mažoji bendrija, žaibiškai pamegta tarp laisvai samdomu darbuotoju, projektuotoju, konsultantu bei kito, nedidelio, verslo savininku.

Mažoji bendrija puikiai tinka šeimos nariams, draugams ar tiesiog bendra verslo ideja turintiems bendraminciams susiburti ir tiesiog pradeti versla. Tiesa, šios verslo formos patraukluma, šiek tiek sumažino Seimas, kuris padidino mokestine našta verslininkams, taciau bet kokiu atveju, mažoji bendrija ir toliau išlieka bene dažniausiu pasirinkimu kuriant šeimos ar kita smulku versla.

Taigi, kas yra mažoji bendrija ir del ko ji yra tokia populiari tarp pradedanciu verslininku? Apie visa tai ir dar daugiau, sužinosite šiame straipsnyje straipsnyje remiamasi jo parašymo diena galiojusiais teises aktais. Mažoji bendrija MB – tai ribotos civilines atsakomybes privatus juridinis asmuo, geriausiai tinkantis smulkiam verslui organizuoti.

Iš esmes, mažoji bendrija yra skirta smulku versla siekiantiems sukurti žmonems, šeimos verslo vykdymui bei papildomos veiklos organizavimui, jau turint pagrindini pajamu šaltini. Del savo savybiu, kurias toliau aptarsime, MB dažnai vadinama tarpininke tarp individualios veiklos formu ir uždarosios akcines bendroves. Matyt labiausiai mažosios bendrijos populiaruma tarp verslininku lemia galimybe ši juridini asmeni steigti daugiau nei vienam steigejui, reikalavimu del minimalaus istatinio kapitalo nebuvimas bei ribota mažosios bendrijos civiline atsakomybe.

Tai reiškia, kad MB nariai neatsako savo asmeniniu turtu už neivykdytas mažosios bendrijos prievoles ir neprivalo steigiamo juridinio asmens aprupinti pradiniu kapitalu. Tikriausiai ši lengvata ir yra viena pagrindiniu priežasciu, kodel mažosios bendrijos taip greitai išpopuliarejo. Taciau iš kitos puses, nors mažajai bendrijai ir nera taikomas reikalavimas suformuoti minimalu istatini kapitala, mes visi suprantame, kad kiekvieno verslo pradžiai reikia tam tikru pradiniu investiciju.

Taigi, mažosios bendrijos pradinis kapitalas yra suformuojamas iš jos nariu piniginiu arba nepiniginiu inašu. Svarbu tai, kad del inašu dydžio susitaria patys bendrijos nariai, atsižvelge i planuojamo vystyti verslo poreikius. Reikia pamineti, jog inašu dydis dar yra svarbus todel, kad mažosios bendrijos pelnas dažniausiai yra skirstomas butent proporcingai nario inešto inašo dydžiui. Kadangi mažoji bendrija yra orientuota i smulkuji versla, jos steigeju skaicius apribotas iki 10 fiziniu asmenu.

Taip pat svarbu atkreipti demesi, kad juridiniai asmenys negali buti mažuju bendriju steigejais. Iš esmes, mažuju bendriju istatymas leidžia del daugelio verslo valdymo aspektu susitarti patiems bendrijos nariams, todel teoriškai, šios verslo formos valdymas turetu buti žymiai paprastesnis nei, pavyzdžiui, uždarosios akcines bendroves. Taciau praktikoje, didele savireguliacijos laisve dažnai tampa ivairiu gincu tarp bendrijos nariu priežastimi.

Todel siekiant išvengti nereikalingu gincu, primygtiniai rekomenduojame, svarbiausius mažosios bendrijos veiklos klausimus, gerai apgalvoti dar prieš ja atidarant. Apie tai, kaip atidaryti mažaja bendrija mes toliau ir pakalbesime. Kaip jau minejome, organizuojant mažosios bendrijos veikla, jos nariams suteikiama pakankamai nemažai laisves, todel šios formos versle labai svarbus pasitikejimas ir artimas ryšys tarp bendrijos nariu.

Kita vertus, taip pat reiketu žinoti, kad mažosios bendrijos veikla reglamentuojanciuose teises aktuose, nera tiksliai nurodyta sprendimu priemimo tvarka, pelno dalijimo bei kiti svarbus bet kokio verslo veiklos aspektai. Nors verslo pradžioje gali atrodyti kitaip, taciau patyre verslininkai tikrai patvirtins, kad iš anksto neapgalvojus svarbiausiu organizaciniu klausimu, veliau jusu verslo valdymas gali labai rimtai komplikuotis.

Kadangi svarbiausius mažosios bendrijos valdymo sprendimus priima MB nariu susirinkimas, svarstant busima verslo struktura, labai svarbu apgalvoti ir šiu susirinkimu organizavimo tvarka. Sprendimai susirinkime yra priimami balsavimu, o kiekvieno mažosios bendrijos nario balsu skaicius paprastai priklauso nuo inašo dydžio. Sprendimas gali buti laikomas priimtu, kai už ji gaunama daugiau kaip puse MB nariu balsu.

Taip pat, kai kuriu strateginiu sprendimu priemimui pavyzdžiui, metinio pelno paskirstymas, naujo nario priemimas, pelno išmokejimas avansu ir pan. Žinoma, mažosios bendrijos nuostatuose galima nustatyti ir kitokia bendrijos nariu susirinkimo organizavimo tvarka, atsižvelgiant i kuriamo verslo poreikius. Kaip jau minejome, mažaja bendrija gali steigti ne didesne kaip 10 fiziniu asmenu grupe. Jeigu MB steigia vienas asmuo, tuomet užtenka sudaryti mažosios bendrijos steigimo akta ir paruošti jos nuostatus.